Blog

Ratujemy Sony Xperia Z3 compact

09 Lip 2017

Klient przyniósł telefon z uszkodzonym wyświetlaczem LCD ;(


W pierwszej kolejności na prośbę Klienta wykonaliśmy kopię zapasową urządzenia. Wiemy, że utrata danych dla każdego jest problemem.

Standardowo kolejnym krokiem było wykonanie diagnostyki czy uszkodzeniu uległ jedynie ekran LCD.

Wykonując diagnostykę sprawdziliśmy czy nie zostało uszkodzone gniazdo ładowania, bateria oraz inne podzespoły tj. kamera, głośnik oraz mikrofony.

 
W tym przypadku udało się ..... wystarczyła jedynie wymiana pełnego setu - wyświetlacza LCD oraz digitizera- reszta urządzenia nie została uszkodzona podczas upadku– to dobra wiadomość dla naszego klienta :)

Naprawę wykonaliśmy w sposób zgodny z zaleceniami producenta.

Zgodnie z życzeniem Klienta wszystkie części, które wymieniliśmy w Sony Xperia Z3 mini/compact były częściami zamiennymi. Pozwoliło nam to znacznie zmniejszyć koszty naprawy przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości ekranu (pracujemy jedynie na sprawdzonych zamiennikach z wysokiej jakości materiałów lub częściach oryginalnych). Na każda wymienioną część Klient otrzymuje pisemna gwarancję.


Sony Xperia Z dostało kolejne życie - wszystko działa bez zarzutu :):)

Jak namierzyć zgubiony telefon? - Sprawdź może się przydać podczas wakacyjnych szaleństw :)

18 Cze 2017

Wystarczy chwila nieuwagi, by zniknął nam z oczu. Podczas gdy nie możemy namierzyć naszego telefonu z każdą sekundą narasta w nas strach i zaniepokojenie. Według ankietowanych telefon jest w zdecydowanej czołówce rzeczy których bardzo nie chcielibyśmy zgubić. Nic dziwnego mamy tam wszystkie dane, kontakty, zdjęcia, dane do kont i tak dalej...

Twój telefon działa za wolno? Sprawdź dlaczego! :)

11 Cze 2017

Mamy na to sposób! :)

Najpierw poznajmy jednak możliwe przyczyny aby widzieć jak je naprawić i zapobiec im w przyszłości :) 

Dlaczego telefon nie łączy się z Wi-Fi?

03 Cze 2017

Sygnał Wi-Fi zanika lub telefon ciągle zrywa połączenie? A może masz problemy z przyłączeniem się do sieci? Podpowiadamy jak je rozwiązać krok po kroku. 

Dlaczego telefon ładuje się zbyt długo?

16 Maj 2017

"Mój telefon bardzo długo się ładuje, sądziłem, że to wina ładowarki, więc zakupiłem nową ... ale to niestety niewiele pomogło...." To bardzo częsty problem, którzy opisują Klienci naszego serwisu i mówimy tu nie tylko starszych modelach telefonów, ale i o nowszych smartfonach, które mają problem ze spowolnionym ładowaniem.  Znajdźmy więc przyczynę wolnego ładowania!

Nie uwierzysz co ludzie robią z telefonami - TOP 4 najgłupszych rzeczy o jakich słyszeliśmy! Sprawdź czy Twoi znajomi też tak robią!

29 Kwi 2017

Ludzka kreatywność i łatwowierność nie zna granic :)
Oto absolutne TOP 4 najgłupszych rzeczy o jakich słyszeliśmy :)

ZALANY TELEFON? To może przytrafić się również Tobie - Sprawdź jak go uratować - FAKTY I MITY

23 Kwi 2017

Jak wiadomo woda i urządzenia elektroniczne nigdy nie szły ze sobą w parze, dlatego najlepiej unikać tego połączenia :)

Jeżeli jednak zdarzy Wam się już zamoczyć telefon pamiętajcie, że kluczowe będzie to jak szybko podejmiecie właściwą akcję reanimacyjną.

Właściwą czyli jaką?

Temat jest dość powszechny dlatego powstało wokół niego wiele MITÓW, które zamiast pomóc przyczyniają się do szybszej śmierci telefonu oraz utraty wszystkich danych i kontaktów. W pierwszej kolejności przedstawimy Wam zatem najczęstsze z nich, a następnie podpowiemy jak działać skutecznie :)

Musisz to wiedzieć przed wyborem telefonu - sprawdź TOP przegląd najlepszych telefonów -poznaj ich WADY I ZALETY!

21 Kwi 2017

Wybór telefonu jest niemałym wyzwaniem, zewsząd atakują nas reklamy przedstawiające kolejny, nowszy i oczywiście o niebo leszy model. Co innego mówią znajomi, a jeszcze co innego doradcy w salonach.

Jak to jest w rzeczywistości z tymi smartfonami?  Czy faktycznie różnice między nimi są aż tak znaczące ? Czy istnieje idealny telefon bez wad ?

Jak sami wiecie telefonów jest tyle, że nie sposób ich wszystkich porównać na raz, nie ma też większego sensu porównywać ze sobą telefonów za 200zł i 3500zł. Dlatego też dokonując przeglądów będziemy jednocześnie brać pod uwagę tylko 1 półkę cenową.

Dzisiaj skupimy się tak zwanych flagowcach czyli telefonach klasy premium - teoretycznie najlepszych smartfonach, jakie dane marki wypuszczają w każdym roku. To nimi chwalą się też najchętniej. 

 

Czym zatem charakteryzują się smartfonowi giganci? 

Samsung Galaxy S8 - tym razem na filmach

24 Sty 2017

Samsung Galaxy S8 wzbudza przed premierą duże emocje. Samsung Display właśnie opublikował dwa filmy z dużym, niemal bezramkowym smartfonem. Czy to rzeczywiście Galaxy S8?

26 lutego zadebiutuje LG G6, premiery zapowiadają także Huawei i Nokia

24 Sty 2017

26 lutego zapowiada się emocjonująco i pracowicie, z uwagi na premiery urządzeń wiodących producentów. Nowości pokażą Huawei, LG a także Nokia.

Nokia szykuje elastyczny smartfon?

13 Sty 2017

Nokia w rękach HMD Global prze do przodu niczym radziecki spalinowóz. Oferowana w Chinach Nokia 6 może okazać się hitem, ale to nie koniec rewelacji. Nokia pracuje nad telefonem z elastycznym ekranem!