Blog

Serwis telefonów – co wziąć pod uwagę podczas wyboru punktu naprawy telefonów

24 Sie 2023


Urazy mechaniczne to najczęstsze przyczyny usterek smartfonów. Duże wyświetlacze podnoszą komfort obsługi i użytkowania, będąc jednocześnie wyjątkowo podatnymi na uszkodzenia. Bardzo często dochodzi do ich zalania, co powoduje rozległe zniszczenia nawet w kilku podzespołach. Jaki serwis telefonów w Krakowie wybrać, aby usunąć usterkę? Czym się kierować?

Naprawa telefonów w Krakowie – szeroka gama możliwości

Smartfony ulegają awariom i usterkom z powodu naszych zaniedbań, ale równie często – ze względu na długi czas użytkowania urządzenia i naturalne jego zużycie. W takiej sytuacji opcje są dwie: droższa, czyli zakup nowego urządzenia, lub tańsza, czyli oddanie sprzętu do serwisu telefonów. Kraków to jedno z największych miast w Polsce, dlatego wybór profesjonalistów i speców z branży GSM jest tutaj ogromny.

Warto dodać, że niektóre serwisy specjalizują się w usuwaniu usterek z telefonów konkretnych marek, np. naprawa telefonów Samsung czy Apple w Krakowie, inne natomiast działają wszechstronnie. Od rodzaju usterki zależy, jaki punkt GSM jest lepiej przygotowany do jej usunięcia. Wybór miejsca specjalizującego się w naprawie telefonów w Krakowie wbrew pozorom nie jest łatwy. Na co zwracać uwagę?

Cechy dobrego serwisu telefonów – Kraków

Istotne kwestie, dzięki którym spośród wielu usługodawców zajmujących się naprawą telefonów w Krakowie wybierzesz tego właściwego, to m.in.:

  • Doświadczenie – warto postawić na serwis funkcjonujący przynajmniej kilka lat, ponieważ utrzymanie się na wymagającym rynku świadczy o jakości wykonywanych usług.
  • Zakres usług – im większy, tym na bardziej kompleksowe naprawy można liczyć. W przypadku specyficznych usterek, związanych chociażby z oprogramowaniem, czasami lepiej znaleźć punkt GSM o wąskiej specjalizacji.
  • Części zamienne – w niektórych sytuacjach, np. gdy uszkodzona część stanowi kluczowy element dla funkcjonowania całego urządzenia, warto postawić na serwis oferujący sprowadzenie i montaż oryginalnego komponentu. Nie zawsze to się jednak opłaca, bo takie części są zdecydowanie droższe niż zamienniki dobrej jakości. Wówczas naprawa może nawet przekroczyć koszt smartfona.
  • Gwarancja naprawy – jest pewnym zabezpieczeniem jakości wykonanej usługi naprawy telefonu. Gwarancja na usługi GSM może się różnić w zależności od serwisu, ale zazwyczaj trwa kilka miesięcy.
  • Ustalanie szczegółowych warunków naprawy – punkt GSM powinien informować o zmianach kosztów usunięcia usterki, gdy podczas badania smartfona wychodzą na jaw wcześniej nieznane uszkodzenia. Klient ma prawo do decydowania o zakresie działań wykonywanych przez specjalistę.

Ceny za różne usługi oczywiście się wahają w zależności od serwisu. Nie warto wybierać najtańszych opcji, lecz warto zdecydować się na usługę wysokiej jakości, aby nie musieć wracać do serwisu w niedługim czasie z tą samą usterką. Przed wizytą w punkcie naprawy warto także zapoznać się z opiniami na jego temat w Internecie – do tych warto jednak podchodzić z pewną dozą ostrożności, gdyż nie zawsze są one obiektywnym odzwierciedleniem sytuacji, z którą miał do czynienia serwisant.  

Zapobiegaj, zamiast naprawiać!

Jeżeli masz swój ulubiony serwis telefonów w Krakowie, z którego usług jesteś zawsze zadowolony, to warto się go trzymać! Jeżeli dany punkt naprawy spełnił oczekiwania za pierwszym razem, to nie ma powodu z niego rezygnować, chociaż oczywiście można szukać innych alternatyw, np. odrobinę tańszych czy specjalizujących się w szerszym zakresie wykonywanych usług. 

Na naszym blogu zawsze przypominamy, że lepiej jest zapobiegać usterkom, niż je naprawiać. Po pierwsze – jest taniej, po drugie – oryginalne części cechuje większa wytrzymałość i dłuższa żywotność niż zamienniki. Wyposaż urządzenie w etui, szkło hartowane lub folię i chroń je przed przegrzaniem, zwłaszcza podczas upałów. Jeżeli jednak doprowadzisz do zalania, to sprawdź, jak wówczas postępować, a gdy musisz oddać telefon do serwisu – odpowiednio go przygotuj.

See You – serwis GSM w Krakowie – to miejsce, gdzie zajmujemy się profesjonalną naprawą telefonów. Nasze stoisko znajdziecie w ścisłym centrum miasta, w Galerii Krakowskiej. Zaufały nam już setki krakowian, dlatego zapraszamy również Ciebie – nie tylko po pomoc przy uszkodzonym smartfonie, ale także po zakup akcesoriów do wszystkich marek telefonów.

Powrót