Blog

Jak wybrać etui na telefon?

29 Kwi 2022


Każdy posiadacz telefonu z całą pewnością niejednokrotnie zarysował obudowę lub uszkodził wyświetlacz. Ekran telefonu jest bardzo delikatny i podatny na urazy, dlatego koniecznie potrzebuje ochrony, najlepiej w formie etui. Zastanawiasz się, jak dobrać odpowiedni dla siebie model? Zapraszamy do lektury!

Rodzaje etui na telefon

W naszym asortymencie znajdziesz ogromny wybór etui na telefon o różnych kształtach i kolorach. Niektóre mają większą skuteczność, jeżeli chodzi o ochronę urządzenia, innych główną zaletą jest efektowny wygląd. Najpopularniejsze rodzaje etui to:

  • Etui typu case – tzw. plecki. Silikonowe etui zakładane na tył obudowy telefonu. Oprócz tego, że zapobiega ślizganiu się urządzenia w ręce, to świetnie amortyzuje upadek i zabezpiecza ekran przed pęknięciem. Case’y dostępne są w wielu kolorach, nieszablonowych wzorach, a co więcej – w atrakcyjnych cenach. Jeśli chcesz zaoszczędzić, a jednocześnie dobrze chronić telefon, polecamy Ci ten model.
  • Wsuwka na telefon – jest to rodzaj kieszeni, do której wsuwa się urządzenie. W większości są zapinane od góry, niektóre posiadają również wbudowaną smycz do noszenia telefonu na szyi. Wariantem wsuwki jest przezroczyste, wodoszczelne etui przypominające worek strunowy – również w tym przypadku wsuwamy telefon do środka i zamykamy od góry.
  • Etui typu wallet – ma klapkę, często z zatrzaskiem, dlatego telefon jest w miarę dobrze chroniony przed uszkodzeniem. Dzięki swojej konstrukcji pozwala na podparcie telefonu, np. do oglądania filmów. Nazwa „wallet” (z ang. portfel) pochodzi od kieszonek, które znajdują się po wewnętrznej stronie klapki. Można w nich przechowywać pieniądze, kartę płatniczą lub dowód osobisty. Jeżeli szukasz funkcjonalnego rozwiązania, ta propozycja powinna przypaść Ci do gustu.
  • Kabura – najtrwalsze, solidne etui, chroniące telefon w trudnych warunkach: w pracy na budowie, na wysokościach, w zakładach przemysłowych. Wyróżnia je wytrzymały materiał (np. skóra) oraz klamra, którą możesz przypiąć etui do paska spodni.

Materiał też ma znaczenie!

Etui na telefony można podzielić także ze względu na materiał, z jakiego są wykonane. Tworzywo wpływa na wytrzymałość etui, stopień ochrony telefonu i jego prezencję. Idąc od tych najmniej trwałych, podział jest następujący:

  • Aluminium – etui z tego tworzywa świetnie się prezentują, mają designerski wygląd, ale niezbyt dobrze chronią telefon, ponieważ same są podatne na uszkodzenia.
  • Materiałowe – chronią przed porysowaniem, działają w pewnym stopniu antypoślizgowo, jednak przy poważnych wypadkach lub upadku z wysokości nie zabezpieczą telefonu przed uszkodzeniem.
  • Silikonowe – etui z silikonu są elastyczne, dobrze amortyzują telefon w trakcie upadku, a jednocześnie są dostępne w przystępnych cenach. Niestety dość często trzeba je wymieniać, aby spełniały swoją funkcję ochronną (np. co kilka miesięcy).
  • Skórzane – skóra naturalna lub ekologiczna jest wytrzymała i nie niszczy się szybko. Skórzane etui typu kabura to najlepsze zabezpieczenie dla telefonu, któremu niestraszny będzie nawet upadek z wysokości.
  • Poliwęglanowe – tworzywo sztuczne, które jest twarde i wytrzymałe, co nie tylko zabezpiecza telefon przed uszkodzeniem, ale również wpływa na długą żywotność samego etui.

Na jakie cechy zwrócić uwagę?

Etui powinno być przede wszystkim idealnie dopasowane rozmiarem do telefonu. Nawet najlepszy materiał go nie ochroni, gdy urządzenie będzie z niego wypadać. Osoby poszukujące etui wyjątkowo solidnego mają do wyboru modele ze wzmocnionymi rantami. Znaczenie ma także sposób, w jaki nosisz swój telefon – w torebce, kieszeni czy plecaku, powinien być zabezpieczony w całości, łącznie z ekranem. Etui z klapką lub typu wallet sprawdzi się w tej roli doskonale. Gdy spędzasz dużo czasu w pobliżu zbiorników wodnych lub pracujesz na zewnątrz, warto zwrócić uwagę, czy dany model jest wodoszczelny. Pamiętaj, że etui chroni telefon najlepiej w duecie ze szkłem hartowanym, dlatego bardzo często są sprzedawane w komplecie.

Zastanawiasz się, jakie etui wybrać na swój telefon? Odwiedź nasz serwis GSM w Krakowie – nasz bogaty wybór etui pozwoli Ci na wybranie najbardziej funkcjonalnego etui, a przy tym dopasowanego do Twojego gustu!

Powrót