Blog

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie?

28 Paź 2022


Uszkodzony telefon to zdecydowanie nieprzyjemna sytuacja dla posiadaczy smartfonów. Zwłaszcza że na naszych telefonach gromadzimy często wiele ważnych danych, których utrata byłaby dla wielu z nas katastrofą. Z tego wpisu dowiesz się, ile kosztuje wymiana szybki w telefonie oraz kiedy należy udać się do serwisu GSM po pomoc.

Kiedy należy wymienić szybkę w telefonie?

Niewiele trzeba, aby uszkodzić najdelikatniejszy element smartfona, czyli szybkę lub wyświetlacz. Wystarczy upadek nawet z niedużej wysokości, ale pod niefortunnym kątem – zazwyczaj najbardziej niebezpieczne dla telefonu upadki to nie te ekranem płasko do ziemi, ale na róg urządzenia. Kierując się powiedzeniem, że lepiej zapobiegać niż leczyć, obowiązkowo należy zadbać o ochronę telefonu w postaci etui na obudowę i szkła hartowanego na wyświetlacz.

Niekiedy małe pęknięcie nie przeszkadza w korzystaniu z telefonu. Z tego powodu wielu posiadaczy smartfonów zwleka z wymianą, obawiając się sporych kosztów, szczególnie w nie najnowszych, kilkuletnich modelach. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nawet mikropęknięcie znacznie osłabia strukturę całej szybki, która staje się bardziej podatna na dalsze uszkodzenia.

Kiedy więc jest dobry czas na jej wymianę bądź naprawę? Niezwłocznie, gdy zauważymy pierwsze skazy. Co warto zaznaczyć, profesjonaliści z dobrego serwisu GSM mogą zaproponować również inne rozwiązania. Gdy pęknięcie nie jest duże i cechuje się niską szkodliwością, mogą nakleić folię wypełniającą. Tymczasem przejdźmy do konkretnych informacji o tym, ile kosztuje wymiana szybki w telefonie.

Szybki w telefonie – ile kosztuje wymiana?

Cennik naprawy i wymiany szybki jest mocno zindywidualizowany i dokładny koszt można podać tylko po drobiazgowym przeglądzie telefonu przez fachowca. Dlatego z każdą, nawet drobną usterką, należy udać się do serwisu GSM. Po poznaniu kosztów naprawy zawsze można zrezygnować i wrócić do serwisu po przemyśleniu sytuacji (np. po podjęciu decyzji, czy chcesz inwestować w naprawę, czy wolisz wymienić telefon na nowy). Koszt wymiany pękniętej szybki aparatu telefonu zazwyczaj wynosi do 100 zł. Jeżeli uszkodzona jest cała szybka, to cena takiej usługi wzrasta nawet do 300–400 zł

Trzeba jednak pamiętać, że są to koszty mocno szacunkowe. Dlaczego? Zwykle wymiana szybki w starszych telefonach jest niższa niż w nowych. Wpływ na cenę mają także inne czynniki, m.in. wielkość ekranu, jego budowa, jakość czy dostępność danej szybki bądź innego elementu wyświetlacza. Zdarzają się takie modele telefonów, do których części zamienne nie jest łatwo sprowadzić do serwisu i koszt tego procesu podnosi automatycznie cenę całej naprawy.

Czy to się opłaca?

Wiedząc, ile kosztuje wymiana szybki w telefonie, zdawać się może, że jest to bardziej opłacalne niż kupno nowego urządzenia. I rzeczywiście, ale jeżeli mamy do czynienia faktycznie z pękniętą zewnętrzną szybką, a nie całym wyświetlaczem. O rodzajach uszkodzeń ekranu w telefonie i postępowaniu w takiej sytuacji więcej pisaliśmy tutaj.

Część uszkodzeń ekranu w telefonie sięga niestety głębiej, w jego kolejne warstwy, i wówczas koszt naprawy wzrasta. Najlepiej zanieść zepsuty telefon do serwisu GSM w Krakowie – do punktu danego producenta, takiego jak np. serwis telefonów Huawei w Krakowie – lub serwisu ogólnego, w którym otrzymasz pomoc niezależnie od marki Twojego urządzenia. Po objerzeniu telefonu przez fachowca może się okazać, że konieczna będzie wymiana kilku elementów wyświetlacza. Warto w takiej sytuacji poważnie zastanowić się nad wymianą całego telefonu, jeżeli koszt naprawy przekracza jego aktualną wartość rynkową. Zazwyczaj jednak sytuacja nie jest najgorsza i wymiana szybki zamyka się raczej w średniej wartości widełek.

W serwisie See You GSM w Krakowie oferujemy profesjonalną wymianę szybek, pozostałych komponentów wyświetlacza oraz każdej innej usterki. U nas możesz liczyć na atrakcyjne ceny i fachowe doradztwo. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje wymiana szybki w telefonie bądź wymiana wyświetlacza w Krakowie, zapraszamy do naszego punktu w Galerii Krakowskiej – do każdego klienta i zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Powrót