Blog

Dlaczego telefon ładuje się zbyt długo?

16 Maj 2017


Znajdźmy przyczynę!

"Mój telefon bardzo długo się ładuje, sądziłem, że to wina ładowarki, więc zakupiłem nową ... ale to niestety niewiele pomogło...."   To bardzo częsty problem, którzy opisują Klienci naszego serwisu i mówimy tu nie tylko starszych modelach telefonów, ale i o nowszych smartfonach, które mają problem ze spowolnionym ładowaniem.

 

Można samemu po kolei wykluczać i szukać przyczyny spośród. Należy sprawdzić:

- wtyczkę, czy ma widoczne ślady uszkodzenia

- kabel USB, czy jest uszkodzony lub wadliwy 

- ładowarkę ( można spróbować innej, nowej lub oryginalnej)  

- czy gniazdo USB jest luźne (rozchwiane)                                                             

- za każdym razem przed ładowaniem upewniaj się czy wszystkie porty i złącza USB  są całkowicie suche

 

 


Każdy z producentów zaleca użytkowanie akcesoriów dedykowanych do danej firmy. Z kolei Apple regularnie zaleca korzystanie z własnych ładowarek i kabli zasilających ze względu na układ U2 IC płyty głównej iPhone’a. Układ ten odpowiedzialny jest nie tylko za ładowanie baterii, ale też przycisk blokady niektóre funkcje USB i inne regulacje w telefonie. Jeśli układ ulegnie uszkodzeniu, sam proces ładowania baterii nie może przebiegać prawidłowo. I nawet jeśli po takim uszkodzeniu wymienimy baterię na nową to nie rozwiąże wszystkiego, bo gdy bateria wyczerpie się problem pojawi się na nowo. 

Można również skorzystać z darmowej diagnozy w naszym serwisie, który jest wyposażony w sprzęt do tego przeznaczony, ponieważ powodów dla którego telefon wolno ładuje jest wiele. Może to być wynikiem uszkodzonego układu ładowania, słabej ładowarki, złego styku na złączu ładowarki lub baterii, a nawet winy oprogramowania. Darmowa diagnoza pozwoli Wam zaoszczędzić czas i pieniądze, a należy pamiętać, że im dłużej zwlekamy z naprawą takiej usterki podczas codziennego użytkowania telefonu, tym bardziej narażamy go na pogorszenie stanu, w postaci większej ilości zniszczeń.  Bo te z pozoru pojedyncze elementy łączą się w jedną całość w naszym smartfonie.

 

Kto z Was kiedykolwiek miał problem z zbyt wolnym ładowaniem się telefonu? 

 

Powrót