Blog

ZALANY TELEFON? To może przytrafić się również Tobie - Sprawdź jak go uratować - FAKTY I MITY

23 Kwi 2017


Desktopii

MITY

  • Suszarka , mikrofalówka lub kaloryfer pomagają usunąć wodę z telefonu. Pod żadnym pozorem NIE stosuj się do takich porad! Napływ gorącego powietrza po części usunie wodę z zewnętrznej powierzchni telefonu, ale po części wtłacza ją jeszcze bardziej do środka telefonu.
  • Żwirek dla kota, woreczek ryżu, absorbujące wilgoć. To prawda, że wchłaniają wilgoć, jednak NIE jest możliwe by całkowicie wysuszyły telefon od środka. Czekanie kolejny dzień na cud pozbawia szansy na skuteczną naprawę w każdym serwisie!
  • Wyroby zawierające alkohol nadają się do suszenia np. perfumy . NIE dajcie się zwieść podobnym poradom bo alkohol może zniszczyć wrażliwe miejsca w telefonie (np. uszczelki)

FAKTY

  • Im mniej wody w środku tym mniej zniszczeń w urządzeniu, dlatego szybko wyciągnij telefon z wody
  • Bezzwłocznie wyciągnij baterię (jeśli obudowa telefonu na to pozwoli).  Najczęstszą przyczyną zepsucia się sprzętu są zwarcia elektryczne, 
  • Powstrzymaj się od uruchomienia telefonu, jeśli akurat był wyłączony. Wyjmij także kartę pamięci i sim, aby odseperować nośniki pamięci od wody
  • Jedynie profesjonalny serwis jest w stanie przywrócić zalane urządzenie do poprawnego działania. 

 dc-Cover-1nl3hginnnuk6m3hgdgr6un055-20160610141331.Medi_3

Pamiętajcie, że im krótszy czas od momentu zalania do naprawy tym większa szansa na powodzenie. Jesteśmy w stanie odratować około 80% zalanych telefonów. Jeśli tylko kontakt z wodą nie uszkodził elektroniki to nie powinna się jeszcze wytworzyć korozja, dzięki temu jesteśmy w stanie, przy użyciu odpowiednich urządzeń kompletnie wyczyścić płytę główną oraz zakonserwować ją przez możliwą korozją. Po takim czyszczeniu telefon nie jest już narażony na dalsze uszkodzenia. Odradzamy wszelkie próby otwierania i niewłaściwego osuszania telefonu na własną rękę, bo elementy smartfonów są bardzo wrażliwe na przegrzanie, a przy wysokiej temperaturze po prostu ulegają uszkodzeniu. Nieumiejętne otwieranie telefonu skutkuje urwanymi zaczepami i elementami, co podnosi koszt naprawy telefonu.  Jedynym racjonalnym działaniem jest udanie się do zaufanego serwisu telefonów i oddanie go w ręce specjalistów wyposażonymi w odpowiednie sprzęty!

P1011220aaa

A Wy mieliście swoje przygody z zalanym sprzętem?  Czy udało się go uratować? :)

Powrót