Blog

26 lutego zadebiutuje LG G6, premiery zapowiadają także Huawei i Nokia

24 Sty 2017


Na oficjalnym profilu Nokii na Facebooku pojawiła się zapowiedź, że na 26 lutego przygotowano "więcej premier". Można przypuszczać, że tego dnia zadebiutuje tegoroczny flagowiec Nokia P1 oraz propozycja z niższej półki, Nokia E1.

High-endowa P1 ma mieć 5,2- lub 5,5-calowy (mają być dwie wersje) wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD (1440x2560), wytrzymałą metalową obudowę, spełniającą normę IP68 oraz procesor Qualcomm Snapdragon 820 lub Snapdragon 821 i system operacyjny Android Nougat.

Nokia E1, o której pisaliśmy już wcześniej, będzie miała ekran o przekątnej 5,2 lub 5,3 cala z rozdzielczością HD (720x1280), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 308, 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej (+microSD) oraz aparaty: 13 Mpix z tyłu i 5 Mpix do selfie. Ten smartfon także będzie pracować pod kontrolą Androida Nougat.

Huawei zamierza prawdopodobnie zaprezentować flagowego P10, ale nie mówi o tym wprost. W zaproszeniu wysłanym do mediów na konferencję zaplanowaną na 26 lutego (dzień przed oficjalnym rozpoczęciem MWC) jest mowa jedynie "nowym, flagowym urządzeniu". Zwykle premiery flagowców Huawei miały miejsce po targach w Barcelonie, w okolicach kwietnia. Tym razem jednak, wiele wskazuje na to, że będzie inaczej. Choć możliwy także jest inny scenariusz - Chińczycy mogą chcieć nas zaskoczyć i zaprezentują następcę MateBooka w dwóch wersjach: 13,3 i 15,6 cala. O tym flagowcu Huawei całkiem niedawno wspominaliśmy tutaj.

Na dzień poprzedzający rozpoczęcie MWC premierę swojego najnowszego flagowego modelu G6 zapowiedziało także LG.

Według najświeższych doniesień, G6 ma dostać 5,7-calowy wyświetlacz o nietypowych proporcjach 18:9, procesor Qualcomm Snapdragon 835 2,45 GHz z układem graficznym Adreno 540 oraz dwie kamery z tyłu - w tym jedną z obiektywem szerokokątnym. Mówi się także o innych szczegółach dotyczących nowego LG, jak na przykład bezprzewodowym ładowaniu, czy szkle na tylnym panelu. Jest prawdopodobne, że będzie to model wodo- i pyłoszczelny. Dobrą wiadomością jest to, że LG nie zamierza zrezygnować ze złącza słuchawkowego jack 3,5 mm. Przewiduje się, że G6 nie będzie obsługiwał modułów, w przeciwieństwie do jego poprzednika G5. Grafiki przedstawiające G6 można podejrzeć tutaj.

Wciąż nie wiadomo, czy do grona prezentowanych flagowców nie dołączy jeszcze Samsung Galaxy S8. Z tymi wątpliwościami dzieliliśmy się już wcześniej, a wczoraj była mowa o tym, że ruszyły testy S8 w Chinach.

Powrót