Blog

Ratujemy Sony Xperia Z3 compact

09 Lip 2017

Klient przyniósł telefon z uszkodzonym wyświetlaczem LCD i pękniętą szybką ;(


W pierwszej kolejności na prośbę Klienta wykonaliśmy kopię zapasową urządzenia. Wiemy, że utrata danych dla każdego jest problemem.

Standardowo kolejnym krokiem było wykonanie diagnostyki czy uszkodzeniu uległ jedynie ekran LCD.

Wykonując diagnostykę sprawdziliśmy czy nie zostało uszkodzone gniazdo ładowania, bateria oraz inne podzespoły tj. kamera, głośnik oraz mikrofony.

 
W tym przypadku udało się ..... wystarczyła jedynie wymiana pełnego setu - wyświetlacza LCD, digitizera oraz szybki - reszta urządzenia nie została uszkodzona podczas upadku– to dobra wiadomość dla naszego klienta :)

Naprawę wykonaliśmy w sposób zgodny z zaleceniami producenta.

Zgodnie z życzeniem Klienta wszystkie części, które wymieniliśmy w Sony Xperia Z3 mini/compact były częściami zamiennymi. Pozwoliło nam to znacznie zmniejszyć koszty naprawy przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości ekranu (pracujemy jedynie na sprawdzonych zamiennikach z wysokiej jakości materiałów lub częściach oryginalnych). Na każda wymienioną część Klient otrzymuje pisemna gwarancję.


Sony Xperia Z dostało kolejne życie - wszystko działa bez zarzutu :):)

Dlaczego telefon nie łączy się z Wi-Fi?

03 Cze 2017

Sygnał Wi-Fi zanika lub telefon ciągle zrywa połączenie? A może masz problemy z przyłączeniem się do sieci? Podpowiadamy jak je rozwiązać krok po kroku. 

Dlaczego telefon ładuje się zbyt długo?

16 Maj 2017

"Mój telefon bardzo długo się ładuje, sądziłem, że to wina ładowarki, więc zakupiłem nową ... ale to niestety niewiele pomogło...." To bardzo częsty problem, którzy opisują Klienci naszego serwisu i mówimy tu nie tylko starszych modelach telefonów, ale i o nowszych smartfonach, które mają problem ze spowolnionym ładowaniem.  Znajdźmy więc przyczynę wolnego ładowania!